Jak z obecných doporučení udělat to přesně pro vás?

Můžu jíst mléčné výrobky?
Uškodí mi otužování?
Jak mám konkrétně posílit imunitu, vitamínem C?

Obecné rady nejsou pro všechny, nejprve musíte vědět, kdo jste. Každý člověk jinak reaguje, každý má svou tělesnou konstituci a nemoci, které určují jeho reakci. Asi znáte věty typu: „nikdy jsem neměl horečku“, „nemůžu pít studenou vodu“, „vždycky chodím v kraťasech, i v zimě“ apod.

Konstituce člověka se odvozuje od jeho převládajících energií

Někdo je rychlý, někdo je pomalejší. Někdo je cholerický, jiný je splachovací. Čínská kultura pracovala tisíce let s pozorováním všeho kolem. Čínští mystikové a lékaři pochopili toky energie a dokázali je zpracovat. Naše převládající energie = konstituce má vliv na chování i na zdraví. Vzhledem k dlouhé historii čínské medicíny lze tělesnou konstituci vypočítat z astrologie a numerologie data narození.

Určení tělesné konstituce a nemocí z data narození

V tomto minikurzu ochutnáte základní určení vaší konstituce na podkladě roku a měsíce narození. Pochopíte, které orgány máte vrozeně oslabené a je třeba se o něj starat. Pochopíte, proč máte pořád ty stejné nemoci.

V kurzu jsou stručně shrnuty nejdůležitější pravidla pro jednotlivé konstituce. Kombinuji několik zdrojů informací a svou praxi. Kurz je koncipován tak, abyste rychle našli to, co hledáte a nelistujete v nekonečných knihách. Můžete se k němu vracet.

V kurzu zjistíte:

 • dle roku narození si určíte tělesnou konstituci (jeden z pěti prvků)
 • dle tohoto prvku se podíváte na seznam jeho charakteristik
 • následně si přečtete čemu se vyhýbat a čemu věnovat pozornost
 • audio nahrávka vás bude vést
 • samozřejmostí je i tabulka potravin
 • na co si dát pozor při jaterním detoxu
 • jak správně zpracovat v kuchyni luštěniny, oříšky, semínka aj.
 • pár receptů jako doplněk
 • jak ovlivnit únavu na podkladě diety a denního režimu
 • dieta ke snížení tvorby hlenu
 • v BONUSU dechové cvičení pro zlepšení metabolismu a rozdíl u Wim Hofa
 • v BONUSU jaké režimové opatření pomáhají při úzkostech

Když už znáte svou tělesnou konstituci, tak víte, co má smysl zkoušet a co ne. Lidem typu oheň prospívá syrová zelenina, dokážou jí vyrovnat svou horkou energii a udržet si zdraví. Pokud by naopak jedli hodně masa a pili alkohol, záněty a infarkty se jim nevyhnou. Lidi typu oheň profitují z raw stravy s chladnou energií. Naopak lidem typu vody takováto strava škodí a díky ní jsou naopak nemocní.

Součástí je i jídelníčkový manuál pro zlepšení trávení, posílení imunity a začátek hubnutí. Doporučení, které potraviny zařadit a které vyloučit. Rovněž je důležité, jak správně zpracovat doporučované potraviny. Protože i když jsou semínka zdravá, tak pokud se jedí syrová, zatěžují trávicí trakt a způsobují potíže. A v neposlední řadě máte k dispozici pro inspiraci pár receptů.

Pochopením své konstituce se dozvíte, co pomůže a co naopak uškodí vašemu zdraví. Budete vědět, kterými pravidly se řídit, aby vaše energie zůstaly v rovnováze.


Máte děti?

Kurzem získáte pomocníka k jejich pochopení, jakého vaši rodiče neměli. Je vaše dítě hyperaktivní nebo líné? Když je dítě v prvku dřevo a vy v prvku vody, pochopíte, proč je dítě stále aktivní a proč ho nemáte šanci zklidnit. Kdyby vaše dítě bylo oheň, půjde vám to lépe. Jaké barvy, jídlo, aktivita vaše dítě podpoří?

Určete konstituci v rodině a pochopíte, proč je manžel stále pasivní. Proč manželka stále mluví. Je to jejich přirozená vlastnost? Nadhledem ji dokážete pochopit a přijmout.

Chcete se dostat do rovnováhy vy nebo vaše rodina?

Určení konstituce je jedním z nástrojů.


Kdo jsem

MUDr. Martin Zulák

Věřím ve spojení západní i alternativní medicíny. Věřím v to, že každý může být zdravý, když si to dovolí. Opustil jsem zdravotnický systém a pracuji pro zdraví klienta.

Péči o člověka beru komplexně. Celostní medicína pro mě znamená spojení těla – emocí – mysli – ducha. Pokud jsou všechny složky v rovnováze člověk zažívá spokojenost, blaženost a přirozeně je zdravý. Je ve své autenticitě, rozumí svým pocitům, svému tělu.

V takovém případě není choroba nutná. Nemoc beru jako signál, který je potřeba rozluštit. Všechny nemoci pramení z duchovních příčin. Je pouze na nás, jak daleko v nalézání příčin nemoci půjdeme. Pracuji s psychosomatikou, kdy každá nemoc jsou nezpracované emoce, myšlenky a trauma. Každá bytost má zažívat vnitřní klid, harmonii a spojení s ostatními.

Na úrovni těla lidem radím, jak o sebe pečovat na podkladě východní medicíny. Každý má svou individuální konstituci a jednoduše řečeno, pokud je člověk chladné konstituce je jeho úkolem se v životě ohřívat. Kdo je jaký typ a jak se dostat do rovnováhy na úrovni těla probíráme na konzultacích nebo v online kurzu.